Öppet hus på Söderholmsskolan

Datum:

Tid:

Plats: Söderholmsskolan, Laxholmsbacken 1

Vill du veta mer om förskoleklasserna på Söderholmsskolan? Välkommen på öppet hus!

Klockan 17.00 välkomnar biträdande rektor Kicki Melin er och presenterar Söderholmsskolan tillsammans med övrig personal. Presentationen sker utomhus, vid förskoleklasserna. Efter det är du välkommen in i lokalerna för att se hur det ser ut samt ta del av det material som används. Du får träffa personalen som arbetar i förskoleklass som kan svara på dina frågor.

Vi bjuder på kaffe och kaka och delar ut informationsmaterial om skolan och skolvalet som du kan ta med hem och läsa i lugn och ro.

Ingen föranmälan krävs – du är välkommen att droppa in när det passar dig mellan 17.00 och 18.30.

Varmt välkommen till Söderholmsskolan!