Dakoshibakositjaripe

Shavora saven si kaver dakishib sar shvedicka shaj lel dakoshibakositjaripe ande fundoskishkola thaj fundoskirigakishkola de khatar anglashkolakiklasa.

Kade tu manges dakashibakositjaripe:

1. Kontaktulin tjire shavoreski shkola.
  2. E shkola dikhel te si tjire shavores chachipe te lelpe kadalesa.
  3. E shkola iskiril ande tjire shavores kon kado inkrel pa dakashibakositjaripe.

Chachipe pe dakoshibakositjaripe, Skolverkets webbplatso

Minoritetshiba

Te si tjiro shavoro jek anda le nacionalni minoritetura atunchi si les/la chachipe te ginavel thaj te sitjol ando shibako sitjaripe. Tjiro shavoro chi trobul te hasnil e shib sako djes khere vaj te avel les varesosko zhanajipe ande shib.

Kana tu manges/rodes a dakoshibakositjaripe pe varesavo anda le nacionalni minoritetshiba atunchi si tjira shkola, so si te si vaj jek komunalno vaj bikomunalnoshkola, musajitime te kerel te avel kodo sitjaripe tjire shavoreske.

Tjira shkolako sitjarimasko- thaj butjakovezeri zhutil tut te si tut vorbi te pushes.

Chachipe te bararelpe peski nacionalno minoritetshib, Skolverkets webbplatso

Uppdaterad